Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
Search in posts
Search in pages

Izuzetna je čast ugostiti kultnog reditelja i pisca Rajka Grlića.

Ovom prilikom razgovarali smo o knjizi „Jesi li snimio ovo?“ koja donosi pisma dva velikana filma – Rajka Grlića i Gorana Markovića, ali i o studiranju u Pragu, stvaranju legendarnih scenarija i filmova, društvu, dolascima i odlascima… I onome možda najvažnijem – kako do kraja ostati svoj – uprkos svemu!

U blurbu za ovu knjigu Ante Tomić veli:

„Čest je kulturni fenomen da se naši najbolji filmski autori okreću pisanju. Kad im je režim onemogućio da snimaju, oni su se okrenuli jednostavnijem i jeftinijem načinu pričanja priča. Od toga je teško stradala kinematografija, ali književnost bilježi veliki dobitak. Knjiga koju držite primjer je takve jedne sreće u nesreći. (…) Marković i Grlić su nam pokazali kako istinski talent, bez obzira na to je li riječ o pokretnim slikama ili riječima, uvijek nađe način da se izrazi.“

A Draža Petrović dodaje:

„Njih dvojica su nacionalna klasa reditelja i dokaz da je za sreću potrebno troje – Goran, Rajko i portal ’Velike priče’ gde se dopisuju iz nedelje u nedelju. Ćaskaju o raljama života a ova knjiga je sabirni centar tih tekstova. Njih dvojica su majstori, majstori. Neka ostane među nama – to dopisivanje je zarazno kao variola vera.“

Mi nemamo šta da dodamo, osim – dobro došli u podkast „Bukmarker“! Čitajte, gledajte i ne zaboravite

Knjiga: https://laguna.rs/proizvodi/knjige/jesi-li-snimio-ovo/