
Bojan Pajtić, profesor Pravnog fakulteta u Novom Sadu, ugostio je kao izazivač u dvadeset prvoj epizodi Radar Foruma Vidu Ognjenović, književnicu, rediteljku i nekadašnju ambasadorku Srbije u Norveškoj i Danskoj, a koja je nedavno izabrana u SANU.
Kroz razgovor je istaknut značaj građanske hrabrosti, posebno u kontekstu prošlih i sadašnjih generacija, kao i potreba za obnovom pravne države i borbom protiv medijskog mraka. Ognjenović je podelila svoja sećanja na političku borbu tokom devedesetih, dok je Pajtić apelovao na starije generacije da podrže omladinski bunt i preuzmu aktivniju ulogu u društvenim promenama.
Dotakli su se i tema obrazovanja, korupcije i evropskih integracija. Ognjenović je evocirala svoje diplomatsko iskustvo, a Pajtić je istakao urušavanje institucija pod teretom loše politike.
Diskusija je obeležena pozivom mladima da istraju u svojim zahtevima.
više na www.radar.rs