
Oblakoder je pokrenuo novi podkast za mlade – Priče bez granica (eng. Talks without borders).
U pitanju je naš prvi bilingvalni podkast koji se bavi životima mladih koji su iz Srbije otišli u Evropu, kao i životima mladih iz različitih evropskih gradova. Svaka epizoda posvećena je jednoj evropskoj državi i u okviru svake epizode razgovaramo sa dve mlade osobe. Priče bez granica je podkast koji briše granice među mladima, koji podstiče njihov razgovor i razmenu znanja o različitim kulturama!
U okviru pete epizode započinjemo razgovor o Nemačkoj i Srbiji sa Milicom Čortanovački koja je druga generacija Srba u Nemačkoj, a trenutno je na studijama u Engleskoj, i sa Julijom Ernesti iz Nemačke, koja nam donosi iskustva življenja i studiranja u Srbiji.
Urednica i voditeljka: Marina Zec
Dizajn i animacija: Olga Đelošević
Montaža i dizajn zvuka: Marko Đukić, Digimedia
Muzika: Nikola Mijušković | ttt
Prevod i lektura: Tijana Perišić
Produkcija: Oblakoder magazin
© Oblakoder, 2021. Oblakoder zadržava sva prava. Korišćenje bilo kakvog materijala dozvoljeno je samo uz dozvolu uredničkog tima Oblakodera. Sva prava na slike, tekst, audio i video sadržaje pripadaju Oblakoderu, osim gde je naznačeno drugačije. _________________________________________
Podkast Priče bez granica nastao je uz podršku Goethe-Instituta u Beogradu, Austrijskog kulturnog foruma, Italijanskog instituta za kulturu u Beogradu i Danske ambasade.