Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
Search in posts
Search in pages

Nova epizoda podkasta ŠBB KBB – „Šta bi bilo kad bi bilo“ je masterklas iz maštanja Damira Sertića, planetarno priznatog masteršefa i jednog od najboljih svetskih kuvara.
Radni naslov epizode je „Lajanje na Mišelinove zvezdice“ s obzirom da nam Damir iz prve ruke otkriva šta treba da znamo o sjaju i prokletstvu Mišelinovih zvezdica.

Svoje kulinarsko putovanje Damir je započeo tragajući za savršenim receptom za picu.
Tako je poečlo, a danas je član udruženja ‘World Master Chef Society‘.
Veliki je poznavalac grafičkog dizajna što mu pomaže pri kreiranju velemajstorija na tanjiru.
Pričamo o njegovom razvojnom putu, ali i o tome koliko je taj posao stresan i opasan.
Saznaćemo i šta je osnova molekularne gastronomije, kao i da li je smisleno da postoje veganski ćevapčići i šta mu je zajedničko sa Lejdi Gagom i Severinom.
Damir kreira vrhunske specijalitete i kombinuje na prvi pogled nemoguće. Piše jelovnike poput najuzbudljivijih trilera. Edukuje mlade ljude i talente i vazda je u potrazi za astronautima u kuhinji.
U novoj epizodi „Šta bi bilo kad bi bilo“ otkriva nam kako kesten može da se kombinuje sa jastogom, šta mu je izazov od rečnih nemani za spremiti, kojim danima se u Beogradu jede suši, ali i koje reči iz beogradskog slenga rado koristi, a koje prepoznaje da su stigli iz zagrebačkog i odomaćili se kod nas.
Damir je često na putovanjima, u pokretu, vodi nekoliko hotelskih kuhinja, majstor je i ‘fine dining‘-a u privatnim avionima.
Na pitanje kada ima slobodni dan – uzvraća pitanjem – „Šta je slobodan dan?“.
Dobrodošli na njegov ŠBB KBB masterklas u nedelju u 18h.
Slušamo se i gledamo na sajtu Nova.rs, YouTube kanalu Nova S, kao i na svim podkast platformama.
Dobra priča sledi.