fbpx
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
Search in posts
Search in pages

Send us a text

Sve napreduje – tehnologija, nauka, pa i medicina, ali nekako ljudi sve bolesniji. Čini se da nešto nije u redu – dijagnoze ili terapije. Šta to nije u redu, reći će nam fizikalni terapeut Aleksandar Miketa u novoj epizodi podcasta (Ne)poznato o ljudskom tijelu.

Aleksandar, rođeni banjolučanin, živi i radi u Rijeci gdje, zajedno sa suprugom, vodi Centar za promicanje zdravlja Miketa koji se primarno bavi rehabilitacijom, terapijom i treninzima. Upravo je on jedan od najvećih zagovarača da fizikalna i kineziterapija ne smiju biti odvojene ili posvađane.

Živimo duže, ali kakvim životom? Bolesniji smo, neispunjeniji, imamo hrpu tableta protiv bolova, a bolesti sve više, sve više dijeta i zdravije hrane, a mi sve deblji – nešto ne valja.

Gdje pravimo greške, ko treba vježbati, a ko ne? Zašto forsiramo djecu, a ne penzionere? Trebamo li sa 14 godina već biti profesionalci u nekom sportu, a život da nam stane sa odlaskom u penziju?

Koje su to dvije najjeftinije tablete? Vrijedimo li više ako smo bolesni?

Support the show

Čitajte nas na: https://www.oslobodjenje.ba FB :https://www.facebook.com/oslobodjenjeba IG: https://www.instagram.com/oslobodjenj… Twitter: