
U ovoj epizodi gost je Stefan Kostadinović, game designer u studiju Two Desperados. U pitanju je studio koji je fokusiran na pravljenje casual mobilnih igara sa poznatim naslovima Viola’s Quest i Woka Woka, koje je do sada igralo preko 30 miliona igrača širom sveta. Two Desperados je ove godine globalno lansirao treći naslov, NoNo Crossing, picture puzzle igru koja je proširila njihov postojeći portfolio van marble shooting žanra.
Stefan je svoje prvo angažovanje u Two Desperados-u započeo još pre desetak godina kada se studio okrenuo ka game development-u. Karijeru u studiju je prvobitno započeo kao scenarista, ali je vremenom dobio širi spektar zaduženja, što ga je i dovelo do toga da danas obavlja ulogu game designer-a.
Pored karijere u gejming industriji, Stefan Kostadinović se ranije bavio i prevođenjem, a iza sebe ima i objavljenu zbirku pesama pod naslovom „Žene”.
Osim tema koje su vezane za sam game design i mehanike video igara, u ovoj epizodi smo dosta pričali i o svetu mobilnih igara, o njihovoj specifičnosti naspram igara za PC, kao i o tome kako se zapravo prave nivoi za jednu mobilnu igru. Naravno, nismo zaobišli ni gotovo redovnu digresiju ovog podkasta – priču o filmovima.
Uživajte 🙂
Interesantni linkovi:
– Two Desperados: https://bit.ly/ep57_Two_Desperados
—
Podržite Insert Coin, zaista nam mnogo znači! 🙂
- Patreon (mesečna pretplata): http://bit.ly/insertcoin_patreon
- PayPal (jednokratne donacije): http://bit.ly/insertcoin_paypal
Pratite nas na društvenim mrežama:
- Instagram: http://bit.ly/insertcoin_instagram
- Facebook: https://bit.ly/insertcoin_facebook
Slušajte nas na audio podkast platformama:
- Podcast.rs: https://bit.ly/insertcoin_podcast_rs
- Spotify: https://bit.ly/insertcoin_spotify
- Apple Podcasts: http://bit.ly/insertcoin_apple
- Google Podcasts: http://bit.ly/insertcoin_google
Pozdrav za partnere Insert Coin podkasta!
- Dogma Brewery: http://bit.ly/insertcoin_dogma
- DechkoTzar: http://bit.ly/insertcoin_dtzr (10% popusta na online kupovinu uz promo kod: INSERTCOIN10)
Autor i voditelj: Dragomir Leko
- Video miks: Vojislav Zdravkovski
- Audio/Video obrada: Vojislav Zdravkovski
- Muzika: Mihajlo Đorović