fbpx
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
Search in posts
Search in pages

Send us a text

U novu epizodu podcasta RazVEDRAvaNje dolazi nam profesorica pedagogije sa Filozofskog fakulteta u Sarajevu, Emina Dedić Bukvić. Profesor Vedran Zubić je sa Dedić Bukvić razgovarao o pedagoškoj psihologiji te potrebama reformi obrazovanja i odgoja u modernom dobu. Također, poslušajte šta za pedagogiju kaže osoba koja školuje druge pedagoge te koji je značaj iste u školskom sistemu.

Poseban osvrt razgovora je bio o metodici digitalnog doba te o potrebi modernizacije didaktičkih pristupa. 

Bilo je priče o svim negativnostima nastavničke profesije i greškama koje se dešavaju, ali i o pozitivnim praksama kolega u razredu. 

Imamo politiku obrazovanja ali pitanje je imamo li kvalitetnu obrazovnu politiku, kaže Vedran.

– Naš obrazovni sistem je decentraliziran i fragmentiran, neću reći da je to jedna loša karika u obrazovnim sistemima zato što postoje druge države u svijetu koje su također decentralizirane i uspijevaju. Ono što nama nedostaje je zajednički cilj odgoja i obrazovanja. Mi to nemamo. Kanton Sarajevo ima svoj cilj, Srednjebosanski kanton ima drugi, Republika Srpska ima treći itd. Mi nemamo zajednički cilj odgoja i obrazovanja niti zajedničku ideju kakvog čovjeka želimo u Bosni i Hercegovini. Mislim da je na tome potrebno raditi, poručila je profesorica.

Support the show

Čitajte nas na: https://www.oslobodjenje.ba FB :https://www.facebook.com/oslobodjenjeba IG: https://www.instagram.com/oslobodjenj… Twitter: