Današnja sagovornica je dr Sanja Popović Pantić, predsednica Udruženja poslovnih žena Srbije, prve organizacije posvećene podršci, promociji i razvoju ženskog preduzetništva kod nas koju čini 300 članica i 900 u proširenom članstvu, preko partnerskih udruženja u čijem je stvaranju UPŽ Srbije učestvovalo. Doktor ekonomskih nauka, doajen i vodeći nacionalni konsultant u oblasti ženskog preduzetništva, stručnjak za pitanja inovacija u malim i srednjim preduzećima, od 2015. predsedavajuća Sektorske grupe za žensko preduzetništvo u okviru Evropske mreže preduzetništva, naučni saradnik u Institutu „Mihajlo Pupin“, konsultant na mnogim nacionalnim i međunarodnim projektima, od toga preko 150 realizovanih u okviru UPŽ Srbije, autorka velikog broja naučnih i stručnih radova i tri knjige, dobitnica brojnih nagrada, među kojima i one prestižne, Alijanse žena sa sedištem u Vašingtonu, kojom je svrstana među 100 odabranih u svetu koji se godišnje nagrađuju za izuzetan doprinos ekonomskom osnaživanju žena
O 23 godine na čelu Udruženja poslovnih žena Srbije „koje su proletele“, a svaka je nosila novi izazov.
O ženskom preduzetništvu koje se za sve te godine razvijalo i danas više nije socijalna, već razvojna ekonomska kategorija.
O osnivanju Udruženja uoči bombardovanja, „zbiru uspona i padova“ u razvoju ženskog preduzetništva, periodima optimizma, rasta, kriza i napretka koji se smenjuju.
O snovima koji su se menjali tokom školovanja, od mladalačkih o pozivu profesorke srpskog, do studija ekonomije i marketinga kroz koji je na neki način „iživela te davnašnje snove“.
O počecima Udruženja, prvom projektu i učesnicama, početnicama u biznisu, između ostalog ženama izbeglicama iz bivše Jugoslavije, od kojih je svaka pričala svoju emotivnu i potresnu priču, što je u njoj podstaklo želju da podrži žene generalno i oda priznanje velikoj snazi koju pokazuju.
O umrežavanju žena sa ex Yu prostora, potrebi da se stvore nove veze, preduzetnicama koje pre svega prepoznaju jedna kod druge preduzetnički poriv koji većina ljudi nema.
O privilegiji da radi i sarađuje upravo sa preduzetnicama, jer je to grupa koja se međusobno podržava, razume i druži, što je uvek u funkciji daljeg razvoja, i ličnog i poslovnog.
O dobroj energiji koju Udruženje deli, što je verovatno razlog da je tako dugotrajno i moderno rečeno održivo, i sa i bez projekata.
O Cvetu uspeha za ženu zmaja, koji je na neki način kruna rada Udruženja već 15 godina, želji da se pošalje poruka i mlađim generacijama kroz primere dobre prakse.
O ćerkama koje su rasle sa Udruženjem i volele da budu od malene deo svega, uključivale se u razne aktivnosti a i danas ga podržavaju.
O Međunarodnom danu devojčica u IKT-u, devojčicama koje uče da budu samostalne, upoznaju se sa preduzetnicama, preduzetništvom, savremenim tehnologijama.
O osećaju privilegovanosti jer je okružena ženama koje su borci, interakciji sa onima koje čašu gledaju kao polupunu a ne polupraznu.
Još mnogo divnih podsticajnih i toplih priča, uz poruku da je sve moguće i da je „samo nebo granica“.