
Izuzetna je čast ugostiti kultnog reditelja i pisca Rajka Grlića.
Ovom prilikom razgovarali smo o knjizi „Jesi li snimio ovo?“ koja donosi pisma dva velikana filma – Rajka Grlića i Gorana Markovića, ali i o studiranju u Pragu, stvaranju legendarnih scenarija i filmova, društvu, dolascima i odlascima… I onome možda najvažnijem – kako do kraja ostati svoj – uprkos svemu!
U blurbu za ovu knjigu Ante Tomić veli:
„Čest je kulturni fenomen da se naši najbolji filmski autori okreću pisanju. Kad im je režim onemogućio da snimaju, oni su se okrenuli jednostavnijem i jeftinijem načinu pričanja priča. Od toga je teško stradala kinematografija, ali književnost bilježi veliki dobitak. Knjiga koju držite primjer je takve jedne sreće u nesreći. (…) Marković i Grlić su nam pokazali kako istinski talent, bez obzira na to je li riječ o pokretnim slikama ili riječima, uvijek nađe način da se izrazi.“
A Draža Petrović dodaje:
„Njih dvojica su nacionalna klasa reditelja i dokaz da je za sreću potrebno troje – Goran, Rajko i portal ’Velike priče’ gde se dopisuju iz nedelje u nedelju. Ćaskaju o raljama života a ova knjiga je sabirni centar tih tekstova. Njih dvojica su majstori, majstori. Neka ostane među nama – to dopisivanje je zarazno kao variola vera.“
Mi nemamo šta da dodamo, osim – dobro došli u podkast „Bukmarker“! Čitajte, gledajte i ne zaboravite
Knjiga: https://laguna.rs/proizvodi/knjige/jesi-li-snimio-ovo/