
Кир Стармер напушта премијерску функцију после мање од две године на челу британске Владе, како је саопштио у обраћању у понедељак. Стармер је у свом говору испред седишта владе у Лондону рекао да је Лабуристичка партија, чији је лидер, преиспитивала месецима да ли је он прави човек да води странку и државу. „Чуо сам одговор моје парламентарне странке на то питање и прихватам тај одговор достојанствено.“ „Поднећу оставку и на место лидера Лабуристичке партије“, рекао је, додајући да му је „земља коју воли на првом месту“. Он је шести британски премијер који је у последњој декади морао да да оставку.
Кир Стармер напушта премијерску функцију после мање од две године на челу британске Владе
For more stories, interviews, and news from SBS SERBIAN, explore our podcast collection here.